Elegant vas tillverkad av kaolinporslin med lyxig karaktär, 46,5 cm - Eagle. Hög designer-solitär med arkitektonisk elegans för moderna interiörer.
Elegant vas tillverkad av kaolinporslin med en lyxig karaktär, 46,5 cm - Orlo. En hög designad solitaire som kommer att tillföra arkitektonisk elegans och en distinkt konstnärlig accent till en modern inredning. Dess smala vertikala silhuett förlänger optiskt utrymmet och ser extremt representativ ut. Den dynamiska vågiga reliefen skapar ett sofistikerat spel av ljus och skugga, medan den böljande organiska formen ser harmonisk och exakt balanserad ut.
Vasen drar blickarna till sig vid första anblicken och fungerar som en designskulptur som inte kräver ett blomsterarrangemang för att sticka ut.
Vasen är tillverkad av 100 % kaolinporslin , känt för sin renhet, styrka och eleganta visuella effekt. Kaolin ger produkten en subtil elegans och ett premiumutseende. Ytstrukturen framhäver modelleringens precision och ger djup åt formen. Porslinet ser sofistikerat ut, men är samtidigt extremt hållbart och stabilt. Materialet behåller sin kvalitet även efter åratal av användning, vilket gör det till ett tidlöst inredningstillbehör med högt estetiskt värde. Vasen passar in i moderna, minimalistiska och lyxiga utrymmen och är lämplig för både färska och torra arrangemang.
Varje verk är handmodellerat med betoning på detaljer och proportionell balans. Processen börjar med valet av högkvalitativ kaolin, som utgör grunden för porslinsmassan. Vasen bränns sedan vid höga temperaturer , vilket säkerställer dess styrka, stabilitet och hållbarhet. Högtemperaturbränningen fixerar även reliefstrukturen och ger ytan en karakteristisk hårdhet. Hantverket garanterar varje verks unika karaktär , vilket resulterar i ett premiumporslinsföremål med en autentisk handgjord karaktär.
TEKNISKA SPECIFIKATIONER
Inga recensioner än
Har du den här produkten? Hjälp andra med din erfarenhet.
Inga frågor än
Har du frågor om produkten? Fråga i diskussion
Vårt sortiment är inte störst på marknaden. I gengäld har varje produkt i det gått genom händerna på vårt team i Banská Bystrica.
Vi följer nyheterna och testar bara produkter som är vettiga.
Varje ny produkt använder vi i flera veckor, i butiken och hemma.
Den börjar säljas först efter en slutkontroll. Det som inte klarar sig säljer vi inte.
En bruksanvisning i kartongen och hjälp med inställningen via telefon eller e-post.
”Vi är inte billigast, men våra kunder är nöjda.”